foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

    ZŠ a ZUŠ Petřvald

    Školní 246, příspěvková organizace

Mrštná veverka 2018

 

Ve čtvrtek 15. 2. proběhla v Orlové na ZŠ Ke Studánce již tradiční soutěž ve šplhu Mrštná veverka, které se zúčastnili i žáci naší školy.

Družstvo prvního stupně tvořili žáci 1. – 5. tříd, vždy děvče a chlapec za každý ročník.

Číst dál...

NOVÉ PROGRAMY A PREVENTIVNÍ AKCE NA ZŠ A ZUŠ PETŘVALD

 

V tomto školním roce probíhá na naší základní škole celá řada programů pro děti prvního  i druhého stupně. Cílem programů je působit na žáky v širokém spektru prevence. Jedná se především o prevenci v dopravě, zdravotní prevenci, sexuální osvětu, právní problematiku vedenou příslušníky PČR či v současné době tolik ve všech pádech skloňovanou drogovou prevenci a rovněž aktuální problematiku prevence netolismu (chorobná závislost na tak zvaných virtuálních drogách).

Číst dál...

Pololetní předání víček

Jak jste si mohli přečíst v prosincovém čísle Petřvaldských novin, již několikátým rokem sbíráme na naší základní škole víčka pro Marušku Kučerovou z Ostravy.

Číst dál...

Bobřík informatiky – 1. místo v národním kole

Dne 29. 11. 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Bobřík informatiky. Díky výborným výsledkům našich žáků vládla při předávání diplomů a odměn radostná nálada. Za vzornou reprezentaci školy dětem poděkovala paní ředitelka Ing. Zdeňka Kozlovská.

Číst dál...

Příspěvek ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o. ke Dni bezpečnějšího internetu

20. 2. 2018 se naše škola přidala k únorové celosvětové kampani za bezpečnější internet. Žákyně IX. B Eliška Kubešová a Natálka Brychcyová si přichystaly pro všechny třídy 4. ročníku besedy o nástrahách internetu.

Číst dál...

RECYKLACE OČIMA MLADÉHO VĚDCE

                Dne 12. 9. 2017 se 28 dětí ze 7. - 9. tříd zúčastnilo programu Recyklace očima mladého vědce. Nabídku jsme obdrželi z projektu Recyklohraní aneb UKLIĎME SI SVĚT jako odměnu pro aktivní ZŠ Moravskoslezského kraje. Jednalo se o výukové dopoledne na téma Recyklace a půda.

Číst dál...

Dopravní kvíz s procházkou

12. 12. 2017 se členky dopravního kroužku vydaly zjistit, jestli teoretické znalosti dopravních značek uplatní také v praktickém životě ve svém městě. Prošly jsme středem Petřvaldu a poznávaly jednotlivé značky, které naše centrum nabízí.

Číst dál...

3. místo v soutěži na GOA v Orlové

28. 11. 2017 se žáci devátých tříd ve složení Lukáš Fajkus, Marie Vicherková, Natálie Brychcyová, Eliška Kubešová, Anna Dronská, Kateřina Křižáková, Klára Niećová a Michaela Hrušovská vydali změřit síly ve vědomostně sportovní soutěži Gymnázia a obchodní akademie v Orlové.

Číst dál...

Copyright © 2018 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.