Kontakt ZUŠ

PSČ: 735 41

Telefonní kontakt ZUŠ:

e-mail: zuspet@seznam.cz

Putování za orchestrem a operou

Dne 27. 3. 2018  proběhly v koncertním sále ZUŠ v Petřvaldě hned tři koncerty. Jedná se o výchovné koncerty, které ZUŠ pořádá každým rokem pro školní a předškolní děti s cílem umělecké osvěty a přiblížení činnosti ZUŠ dětem. Dopolední vystoupení je vždy určeno dětem MŠ a žákům I. stupně ZŠ a odpoledne se koncert koná pro veřejnost.

rogram s názvem „Putování za orchestrem a operou“ vytvořila Mgr. Alice Bubancová s kolektivem učitelů ZUŠ. Děti se při jeho poslechu seznámily s některými hudebními nástroji a společně si zazpívaly píseň s doprovodem orchestru sestaveného z těchto hudebních nástrojů. Následně si přiblížily operu formou zhudebněné pohádky J. Uhlíře a Z. Svěráka „O Šípkové Růžence“, kterou s žáky 2. ročníku hudební nauky nacvičila p. uč. Ivana Matušů. Koncertní sál, po dvakrát zaplněný dětmi do posledního místa, odměnil účinkující vřelým a upřímným potleskem a stejně tak tomu bylo i odpoledne.

Mgr. Alice Bubancová