Naše základní škola poskytuje základní vzdělání, tj. naučit naše žáky dobře českému jazyku a matematice, poskytujeme jim všeobecný přehled o ostatních oborech a v souladu se současnými trendy jim dáváme dobré základy dvou cizích jazyků a seznamujeme je uživatelským způsobem s prací na počítačích.

Číst dál: O nás

Důležité dokumenty:

Ředitelka Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald  Školní 246, příspěvkové organizace

Vyhlašuje výsledky přijímacího řízení do 1. tříd

pro školní rok 2019/2020

Přijaté děti předškolního věku :

Aktuality:

Zahájení nového školního roku 2019/2020 bude v pondělí 2. 9. 2019 v 8:00 h. ukončení v 9:40

Úterý - pátek bude probíhat výuka:

• 1. třídy úterý od 8:00 do 9:40, středa až pátek dle rozvrhu do 11:40
  • 1. stupeň od 8:00 do 11:40
  • 2. stupeň od 8:00 do 12:35

Od 9. 9. výuka dle rozvrhu jednotlivých tříd.

Prázdniny 2019/2020
Podzimní prázdniny od 29.října do 30.října 2019
Vánoční prázdniny od 23.prosince 2019 do 3.ledna2020
Pololetní prázdniny od 31.ledna 2020
Jarní prázdniny od 17.února 2020 do 23.února 2020
Velikonoční  prázdniny od 9.dubna 2020
Hlavní prázdniny od 1.července 2020 do 31.srpna 2020

INFORMACE K PŘIHLÁŠENÍ DĚTÍ DO ŠD NA ŠK.ROK 2019/2020

Zápis do ŠD bude probíhat v srpnu ve ŠD na ul. Školní 246:

• 29. 8. 2019  (12.00 - 16.00 hod.)
  • 30. 8. 2019  (8.00 - 12.00 hod.)

Přihláška je platná na jeden školní rok , proto se žáci musí přihlašovat každým rokem.

Přednostně jsou přijímáni žáci 1. - 3. tříd. Žáky 4. tříd přijímáme do naplnění kapacity ŠD.

Sdělení zákonným zástupcům žáků – Rekonstrukce na ulici Březinské

Od pondělí 1. dubna 2019 bude probíhat rekonstrukce chodníku a komunikace ul. Březinské v Petřvaldě, a to od křižovatky s ul. Nejedlého po křižovatku s ul. Školní.

Plánovaný termín dokončení stavby je v měsíci červnu 2019.

Rekonstrukce bude rozdělena do tří úseků s tím, že první úsek realizace bude od křižovatky s ul. Nejedlého po odbočení k panelovým domům.

Po dokončení tohoto úseku bude uzavřen úsek od odbočení k panelovým domům po křižovatku s ul. Okalovou a následně poslední úsek od křižovatky s ul. Okalovou po křižovatku s ul. Školní.

Jedná se o rozsáhlou stavbu, kde je nutno dodržovat dopravní značení a objízdné trasy.

Provoz, zásobování a dojezd k obchodu COOP bude bez omezení.

Také dostupnost k ZŠ a MŠ na ul.Školní bude pro pěší veřejnost zachována kolem obchodu COOP nebo po ul. Kovalčíkové.

Tímto žádáme občany a především žáky o zvýšenou pozornost při pohybu na zmíněných komunikacích.

Předem se omlouváme za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Ing. Petr Dvořáček

místostarosta

Elektronická žákovská knížka v mobilu

Rodiče a žáci mohou nyní nově využívat Bakaláře - žákovskou knížku na svých mobilních zařízeních s operačním systémem Android nebo IOS (tablet, mobilní telefon).

Bakaláři - žákovská knížka je oficiální aplikace pro jednodušší přístup k systému Bakaláři na mobilních zařízeních, kterou stáhnete zdarma na Google Play nebo v App storu. Aplikace umožňuje přístup k zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů, absence a dalších informací podobně jako ve webové aplikaci.

Výhody

• pohodlné ovládání - vytvořeno přímo pro Android 4.0 (a vyšší)
  • bezplatné používání
  • režim offline umožňuje žákům stáhnout data doma a pak ve škole prohlížet např. rozvrh a suplování i bez připojení k internetu
  • uživatel může být na svém zařízení připojen bez opakovaného přihlašování
  • pro rodiče pohodlné přepínání mezi účty více dětí i na různých školách

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče https://zsazuspetrvald.bakalari.cz:444/  Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Pokud se Vám nedaří přihlásit přes aplikaci Bakaláři ve vašem chytrém zařízení, je potřeba znovu vyhledat školu nebo změnit adresu na https://zsazuspetrvald.bakalari.cz:444/

Copyright © 2019 Mgr. Roman Pluta, DiS. Rights Reserved.