Návštěva z Austrálie, Velké Británie a JAR

18.05.2023 11:46

V rámci projektových dnů jsme v dubnu na naší škole přivítali rodilé mluvčí z Austrálie, Jihoafrické republiky a Velké Británie. Žáci druhého stupně tak měli nejen skvělou příležitost slyšet angličtinu v autentickém podání, ale také rozšířit si své kulturní povědomí.

Všichni hosté byli velmi milí a každý z nich měl svůj osobní přístup k výuce. Pomocí interaktivních metod sdíleli s žáky zajímavosti o své rodné zemi, zvycích a kultuře. Jelikož se jedná o rodilé mluvčí, kteří momentálně žijí v České republice, nabídli žákům i srovnání, co se jim na Česku líbí a co jim zde naopak chybí.

Díky navozené přátelské atmosféře naši žáci se zájmem poslouchali a byli zvědaví na všechny informace, které nám hosté poskytli. Zároveň však byli během hodin velmi aktivní. Oblíbenou částí se stal závěrečný prostor pro dotazy, kdy se žáci dozvěděli, zda rodilým mluvčím chutná kofola, zda dají přednost tradičnímu knedlu vepřu zelu, anebo svíčkové, a také je zajímalo, zda mají v plánu se v Česku usadit natrvalo.

Ze zpětné vazby našich žáků je patrné, že akce měla úspěch. Věřím, že toto setkání prohloubilo zájem žáků o studium cizích jazyků a že je snad i motivovalo, aby v budoucnu sami vycestovali a poznali kousek světa.

Za vyučující angličtiny děkuji, že vedení školy celou akci zafinancovalo, a věřím, že v budoucnu budeme mít opět možnost si podobnou akci zopakovat.

Mgr. Adéla Kučerová

     

           

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2023 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin