Vánoční koncerty v ZUŠ Petřvald

22.12.2022 07:12

          Učitelé, žáci i jejich rodiče a příznivci se v předvánočních dnech setkali v sále ZUŠ Petřvald při každoročních vánočních koncertech. Pro velký zájem žáků o vystoupení před publikem uspořádala ZUŠ koncerty hned tři.

          Začalo to ve středu 14. 12. 2022.  V 9 hodin se několik tříd žáků základní školy usadilo místo do lavic na židle v koncertním sále, který je přivítal přívětivým prostředím se zářivě ozdobeným vánočním stromečkem. A malí i velcí účinkující si pro ně připravili dárky v podobě hudebních skladeb a písní. Dokonce se i tančilo. Zazněly dětské a vánoční písně v podání pěveckého sboru Petřvaldský skřivánek pod vedením paní učitelky M. Monczkové, rozezněly se různé nástroje, od klavíru přes kytary, zobcové flétny až po saxofon. Účinkovali žáci ze třídy Mgr. A. Bubancové, Š. Podobové, MgA. Julie Mixové, Mgr. I. Křenkové, J. Mešša a P. Bubance. Choreografii tanečních vystoupení žáků vytvořila p. uč. V. Slavík Podhorná. Odvážná akrobacie malých Šmoulů a čaroděje Gargamela byla vystřídána roztomilou mazurkou nejmladších dětí. Koncert zakončila poutavá taneční choreografie na hudbu z muzikálu Kráska a zvíře.

          Ve stejný den v 16.30 hodin si mnozí účinkující koncert zopakovali a přidalo se k nim i pár dalších. Ještě více se tančilo a hrálo na saxofon. Jen publikum se změnilo. Tentokrát si mladí muzikanti a tanečníci pozvali své rodiče, sourozence i kamarády, kteří nadšeně sledovali působivý program.

Další koncert pro veřejnost, a to se zcela odlišnými čísly a žáky, se konal v pátek 16. 12. opět v 16.30 hod.

          Jednalo se o poslední veřejné vystoupení našich žáků v tomto kalendářním roce. Posluchačům se dostalo bohatého programu, který kromě vánočních písní a koled nabídl i populární písně a vážnou hudbu. Vánoční atmosféra na všechny příchozí dýchla již na chodbě školy díky třpytivé výzdobě, která vznikla rukama žáků výtvarného oddělení pod vedením Mgr. K. Benešové. Na koncertním pódiu se představili žáci ze třídy Mgr. A. Bubancové, která se navíc postarala o průvodní slovo, MgA. E. Jonštové, M. Monczkové, Š. Podobové a MgA. J. Mixové.

          Velké díky a gratulace patří všem účinkujícím žákům za jejich krásné výkony, které publikum patřičně odměnilo hlasitým potleskem, všem pedagogům za trpělivou a zároveň důslednou přípravu a v neposlední řadě děkujeme všem, kteří se s námi rozhodli v předvánočním čase na chvíli zastavit, poslechnout si nás a třeba si s námi i zanotovat.

 

MgA. Eliška Jonštová, Mgr. Iva Křenková a Šárka Podobová

ZŠ a ZUŚ Petřvald Školní 246, p. o.

   

      

                                 

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2023 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin