Absolventský koncert

06.06.2024 09:56

23. 5. 2024 proběhl v koncertním sále ZUŠ druhý absolventský koncert, na němž se představilo pět z celkem devíti letošních absolventů hudebního oboru. I. stupeň základního studia absolvovala Radka Czujková v oboru sborový zpěv, Karolína Stankušová v oboru hra na příčnou flétnu, Iva Grossmannová v oboru hra na saxofon a Jaroslav Zborovský v oboru hra na zobcovou flétnu. II. stupeň ukončil Filip Pěgřím v oboru hra na zobcovou flétnu. Všichni absolventi předvedli krásné

a náročné výkony. Hudebníci se na pódiu objevili několikrát při sólových skladbách a posléze jako členové komorních souborů. Radka Czujková dostala prostor ve více sborových písních s nápaditou choreografií. O dojemný závěr koncertu se postaralo saxofonové duo, v jehož podání si nadšené publikum vyslechlo píseň F. Sinatry My Way.

Všichni absolventi, pedagogové a spoluúčinkující byli po zásluze odměněni bouřlivým potleskem, dárky a kytičkami.

Nechybělo ani fotografování, vzájemné gratulace a ukápla i nějaká ta slzička. Je třeba dodat, že tímto posledním letošním koncertem v budově ZUŠ jsme se jako škola připojili k VIII. ročníku celostátního festivalu ZUŠ OPEN.

Mgr. Alice Bubancová

Vystupující na absolventském koncertě