Partneři a projekty

ERASMUS+

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Číslo projektu (EK):

2015-1-CZ01-KA101-013620

National ID:

Název projektu:

Zvyšování kvalifikace pedagogických
pracovníků ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246,
přísp. org. a zapojení školy do mezinárodních projektů

_________________________________________________________________________________________________________

EU PENÍZE ŠKOLÁM

Naše škola se zapojila od 1.7.2011 do projektu EU peníze školám. Projekt EU je celkově zaměřen na rozvoj, podporu, zlepšení, individualizaci, inovaci a zkvalitnění úrovně a znalosti čtenářské a informační gramotnosti, cizích jazyků, matematické gramotnosti, přírodních věd, oblasti využití digitálních technologií a ICT ve výuce. Dále je tu možnost využít finance na prevenci rizikového chování, asistenty pedagogů, školního psychologa a další vzdělávaní pedagogických pedagogů.

ŠABLONY

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Anotace: Projekt je zaměřen na jedno z / kombinaci následujících témat:

na personální podporu, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakulikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků a také pro podporu aktivit rozvíjejících ICT.

Cílem je mimo jiné zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

PODPORA ROZVOJE MSK

ZŠ a ZUŠ Petřvald za podpory města Petřvald získala finanční dotace na ozdravné pobyty žáků ZŠ. Jedná se o program Ozdravné pobyty pro žáky 1. stupně základních škol o jehož vyhlášení rozhodla rada kraje svým usnesením.

Cílem těchto pobytu má být prevence respiračních onemocnění, na jejichž vzniku se podílí rovněž znečištěné ovzduší.

Vyhlašovatelem a poskytovatelem dotace je Moravskoslezský kraj.

OZDRAVNÉ POBYTY

Ozdravné pobyty jsou zaměřeny na pobyt v přírodě vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu a posílení ekologického vědomí, k ozdravění dýchacích cest, zvýšení odolnosti, rozvoji motoriky a psychiky žáků. Nedílnou součástí je prolínání environmentální výchovy do každodenních aktivit. V rámci desetidenního programu se žáci seznámí s rostlinnými i živočišnými druhy, s ekosystémy krajiny, vlivem lidské činnosti na životní prostředí, s nutností třídění odpadů, se zodpovědným hospodařením s vodou a energiemi. Poznají historii obce s ohledem na zdravý životní styl, způsoby ochrany zdraví a významem cestovního ruchu a turistiky v dané lokalitě. Součástí je návštěva muzea, přečerpávací vodní elektrárny a jeskyní.

ENVIRONMENTÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, VÝCHOVA A OSVĚTA (EVVO)

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta na ZŠ a ZUŠ Petřvald se zabývá aktuální a naléhavou problematikou dnešní doby. Environmentální výchova je v současném pohledu cílené výchovné a vzdělávací působení se záměrem formovat jedince v kontextu složek životního prostředí, tedy v širším pojetí. Environmentální vzdělávání na škole je realizováno dle Dlouhodobého plánu environmentální vzdělávání výchovy a osvěty na ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, přísp. org. na období 2020 – 2025 (viz dokumenty školy).

Prvky EVVO jsou zařazeny do výuky v různém rozsahu ve všech předmětech na I. a II. stupni, průřezové téma je zapracováno v jednotlivých předmětech Školního vzdělávacího programu „Škola pro život, 1. 9. 2018“.

PODPORA SPOLEČENSTVÍ

Podpora společenství praxe jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí.

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000660

Tento projekt je spolufinancován Evrospkou unii.

Projekt je zaměřen na posílení kompetencí učitelů prostřednictvím rozvoje oborových didaktik, průřezových témat a mezipředmětových vztahů.

MAP ORP Orlová

V rámci obce s rozšířenou působností byl ukončen k 31.12.2017 projekt "MAP - ORP Orlová". Spolupracující obce - Orlová, Petřvald a Doubrava se dohodly v projektu dále spolupracovat. Z tohoto důvodu byla podána na MŠMT žádost a projekt může dále pokračovat.

Číslo a název výzvy: 02_17_047 Místní akční plány rozvoje vzdělávání II

Anotace výzvy:

Cílem výzvy je podporovat společné plánování a sdílení aktivit v území a podpořit intervence naplánované v místním akčním plánu vedoucí ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání včetně organizací neformálního vzdělávání v místě zaměřená zejména na společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro následné společné řešení místně specifických problémů a potřeb a vyhodnocování přínosů spolupráce. Důraz bude kladen na podporu pedagogických pracovníků včetně vedoucích pedagogických pracovníků, a to zejména formou vzdělávání, mentoringu, síťování se zkušenými kolegy a podporu spolupráce škol, vzdělávacích a kulturních center (např. školských zařízení, místních knihoven, muzeí, mimoškolních vzdělávacích a kulturních center zřizovaných NNO) v rozvoji gramotností a klíčových kompetencí dětí a žáků. Součástí je podpora aktivit vedoucích k podpoře dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem.

Školní 246 735 41, Petřvald
Evropská UNIE & MŠMT