Školní parlament

Na  naší škole již několik let pracuje školní žákovský parlament. Členové parlamentu jsou zvolení zástupci 3.-9.tříd.

Scházíme se pravidelně jednou měsíčně, v případě potřeby i častěji. Společně se domlouváme na pestrých aktivitách určených pro žáky naší školy.

Vyhlašujeme výzvy zaměřené na rozvoj environmentálního vnímání, rozvoj schopností a poznávání, kreativity, technického vzdělávání, logického myšlení, rozvoj vzájemné spolupráce ve třídě i mezi kolektivy. Podporujeme tím zdravé lidské vztahy, učíme se navzájem řešit problémy, trénujeme své rozhodovací dovednosti a práci v realizačním týmu.

Společně jsme se rozhodli podporovat zvířata v ZOO Ostrava např. formou adopce. Finanční prostředky získáváme mimo jiné sběrem papíru, výrobou vánočních dekorací, ozdob apod. Není nám lhostejný ani osud nemocných dětí i dospělých, zapojujeme se charitativních veřejných sbírek.

Velmi se nám osvědčila spolupráce s žáky devátých tříd, kteří ochotně každoročně pro své mladší spolužáky pomáhají uspořádat „Mikuláše“, den plný veselí, reje masek a radosti.

V průběhu školního roku mohou žáci ovlivňovat svým rozhodnutím dění na naší škole. Diskutujeme společně o aktuálních tématech ve škole, hledáme vzájemné řešení, kompromisy tak, aby se žáci ve škole cítili co nejlépe.

Fotka žáku v učebně

Dokumenty ke stažení

PDF 1. Výzva žákovského parlamentu ke stažení ZDE Vyhodnocení 1. výzvy najdete v aktualitě ZDE - "Vyhodnocení 1. výzvy"
PDF 2. Výzva žákovského parlamentu ke stažení ZDE Vyhodnocení 2. výzvy najdete v aktualitě ZDE - "Vyhodnocení 2. výzvy"