Exkurze do Vídně

19.12.2022 08:22

V pátek 2. prosince jsme konečně po třech letech, kdy jsme kvůli covidu nemohli vycestovat do zahraničí, vyrazili na výlet do Vídně. Děti se tak těšily, že jim nevadil ani velmi brzký odjezd. Do Vídně jsme přijeli kolem deváté hodiny ranní a vydali se na prohlídku historického centra Vídně. Samotní žáci se zhostili role průvodce a u jednotlivých památek nám o nich podali výklad. Dozvěděli jsme se zajímavosti o sídle Habsburků - Hofburgu, Státní opeře, chrámu sv. Štěpána a dalších.

 Žáci se nezalekli ani plnění záludných úkolů, které si pro ně připravily jejich učitelky. Museli například zjistit, co se hraje ten den ve Vídeňské státní opeře, jak se jmenuje řeka protékající Vídní a název slavného valčíku, ve kterém se objevuje název této řeky, vyfotit tři sochy známých historických osobností spjatých s Vídní, napsat tři vídeňské speciality, požádat někoho o společné foto nebo si koupit čokoládu „Mozartova koule“, jejíž chuť pak srovnávali s českým výrobkem.  Navštívili jsme také přírodovědné muzeum a nakonec i Dům moře, což je veřejné akvárium nacházející se v bývalé dělostřelecké věži. Zde je ve dvanácti patrech umístěna řada expozic, akvárií a terárií s hady, ještěry, pavouky včetně napodobeniny džungle s volně se pohybujícími opičkami nebo proskleného tunelu se žraloky a dalšími mořskými rybami. To byl pro žáky asi největší zážitek. Samozřejmě nechyběla návštěva vánočních trhů  před vídeňskou radnicí. Zde měli žáci jedinečnou příležitost vyzkoušet si své znalosti němčiny v praxi.

Musíme také velice poděkovat sdružení rodičů, které nám na výlet přispělo nemalou částkou. Bez této pomoci by se výlet jen stěží uskutečnil. Už se těšíme, že příští školní rok vyrazíme znovu. Fotogalerii budete moci zhlédnout na stránkách školy.

 

Mgr. Zuzana Tvrzická, Mgr. Andrea Schofferová

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246 p. o.

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2023 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin