Koncert k roku české hudby

25.06.2024 09:16

Každým rokem pořádá naše ZUŠ slavnostní závěrečné koncerty. Ty letošní se konaly 7. června 2024 v KD Petřvald a byly věnovány slavným českým hudebníkům, kteří se proslavili nejen v Evropě, ale po celém světě.

Obě vystoupení zahájili žáci tanečního oboru Polonézou z opery Rusalka Antonína Dvořáka a ukončena byla velkolepým tanečním rejem komediantů na hudbu Bedřicha Smetany z opery Prodaná nevěsta. Během koncertů

si přítomní posluchači vyslechli nejen poutavé hudební produkce z řad hudebníků, ale dostalo se jim také rady, kam se letos vydat na dovolenou a navštívit památná místa obou českých velikánů.

Roky končící čtyřkou mají v české hudbě velký význam, protože často vycházejí na výročí narození, úmrtí či vytvoření velkých děl českých skladatelů. Takové výročí mají v tomto roce také Leoš Janáček, Bohuslav Martinů a Josef Suk. Zkrátka jsou to lidé, kteří na svém nadání pracují a pilují ho k dokonalosti, osobnosti, jejichž význam daleko překračuje hranice naší země.

Účinkující žáci naší školy předvedli krásné hudební a taneční výkony, což dokazuje, že i oni na svém nadání pracují velmi usilovně. Součástí večerního koncertu bylo ocenění a předání dárků žákům za vzornou reprezentaci školy a jejich přístup k poctivé práci.

Oceněnými žáky v oboru hudebním byli: Iva Grossmannová, Anna Hejmalová, Amálie Píšalová, Radka Czujková, Hana Hrabovská, Tereza Blahutová, Eliška Durčáková, Renata Jurošková, Nela Mlčúchová, Karolína Stankušová a Václav Rusoň.

Oceněnými žáky v oboru tanečním byli: Adéla Kraplová, Ema Šebestová, Ema Filzáková, Darina Dobřická, Anastázie Jonštová, Alžběta Kuklová, Maxmilián Žížek, Michael Žížek, Samuel Slavík, Zuzana Demelová, Kateřina Diváková, Adriana Janulková, Lucie Krumpholzová, Lucie Kukučková, Marie Matyášová, Linda Návratová, Lucie Polochová, Eliška Kadlubová, Ema Kullová, Gabriela Lišaníková, Stella Motlochová, Silvie Paldusová a Eva Valová.

Vedení ZUŠ srdečně děkuje všem žákům za krásné vystoupení a učitelům, kteří se svými žáky připravili zajímavý a plnohodnotný program. Náš dík náleží také rodičům za spolupráci a přízeň, kterou naší škole věnují, a všem, kteří se na přípravě koncertů podíleli: pánům zvukařům, kameramanovi a fotografům a především vedení školy a města v čele s paní ředitelkou Ing. Zdeňkou Kozlovskou a panem Ing. Jiřím Lukšou, kteří se o nás starají.

Šárka Podobová

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Vystupující děti na koncertě

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2024 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin