Májová zábava

30.05.2024 11:06

Během schůze školního parlamentu byl minulý rok vznesen návrh, aby se na škole uskutečnil ples pro žáky druhého stupně, a my jsme jim jako škola vyšli vstříc. Navíc jsme žákům umožnili, aby si jej od začátku do konce zorganizovali sami.

V rámci kroužku “Business Academy” pod vedením p. uč. Kučerové tak vznikl organizační tým složený z osmi ambiciózních žáků a žákyň 8. a 9. tříd. Nejdříve se začalo s online meetingy v prostředí Teamsů, kde vznikal celý koncept, následně se žáci organizačního týmu setkávali po škole i mimo školu, aby doladili i ty nejmenší detaily. Cílem akce nebylo totiž jen hosty roztancovat, důraz byl kladen i na pohoštění, zábavu a výzdobu sálu.

Po mnoha hodinách práce se organizátoři dočkali. První ročník Májové zábavy se uskutečnil 7. 5. 2024 v prostorách Kulturního domu v Petřvaldě. Jakmile hodiny odbily čtvrtou hodinu odpolední, elegantně oblečení žáci druhého stupně začali vstupovat do sálu. Na stolech žáky čekalo občerstvení v podobě muffinů, brownies a dalších dobrot. O zábavu i hudbu se během odpoledne postarali moderátoři Ondra s Vaškem. Hosté měli možnost vyhrát spoustu hodnotných cen, jako například poukázku do knihkupectví, lístky do kina, balíčky kosmetiky i školních potřeb. Více se o programu a cenách můžete dočíst v přiložených Májových novinách.

Celá akce v počtu 100 osob se nesla v přátelském duchu, žáci se bavili na úrovni, tancovali, zpívali a soutěžili až do úplného konce. Atmosféru Májové zábavy však lze jen těžko popsat slovy, proto můžete nahlédnout do galerie fotografií, kde uvidíte, jak školní akci zachytila naše talentovaná žákyně Klárka.

Co na Májovou zábavu říkají žáci, kterou měli celou akci pod palcem?

Přípravě jsem věnoval zhruba 150 hodin svého volného času, tvořil jsem plakáty, playlist, scénář, dokonce jsem se ozval i známému dabérovi, aby nám nahrál úvodní slovo k akci. Celkový pocit z akce mám však úžasný, ta dřina stála za to! Ty lidi, ta atmosféra a to vše, co jsme tam všichni prožili. Moc jsem si to jako moderátor, DJ a taky jako organizátor užil. I když to bylo ze začátku těžké a byl jsem ve stresu, ten stres během odpoledne zmizel a já si jen užíval přítomný okamžik. Práce moderátora se mi líbila a určitě bych ji uvítal i do budoucna třeba na jiných akcích.”

Vašek, 8.A

Za sebe mohu říci, že mě bavilo vše, co se akce týkalo, ať už plánování, příprava jídla nebo samotná akce. Odnáším si hlavně pozitivní zkušenost, dobré vzpomínky, ale i nové kamarády. Rozhodně bych byla ráda součástí organizačního týmu i na dalších akcích.”

Zuzka, 9.A

Jménem organizačního týmu děkuji vedení školy za umožnění akci zorganizovat, sdružení rodičů, které nám poskytlo finanční podporu, všem pedagogickým pracovníkům za zajištění pedagogického dozoru na akci, paní Šochové, která darovala hodnotné ceny do tomboly, žákům, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru, a především organizačnímu týmu, který do celkové organizace dal kus sebe.

Za organizační tým
Mgr. Adéla Kučerová