Nové opatření proti šíření Covid-19 u nás ve škole od 18.9.

17.09.2020 20:15
Aktualizace:
Od 18. 09. 2020 jsou roušky povinné pro zaměstnance a žáky 2. stupně po celou dobu výuky.
Pro žáky 1. stupně jsou dobrovolné, ale vzhledem k tomu, že situace v zemi se stále zhoršuje a chci co nejdéle a v největším rozsahu udržet školu otevřenou s prezenčním vzděláváním, zavádím opatření, které by mohlo pomoci toto zajistit. Doporučuji i pro žáky 1. stupně nosit roušky i ve třídě. Odůvodnění sděluji níže v textu, tímto žádám rodiče o podporu v tomto opatření.

 

 

Odůvodnění:

Od pondělí 14. 9. navíc platí nová pravidla pro karanténu, která stanovují, že karanténa jednoznačně nehrozí. Pokud bude mít COVID-19 pozitivní pacient i jeho kontakt po celou dobu nasazenou roušku přes ústa i nos (vyjma kontaktu kratšího než 15 minut nebo na větší vzdálenost než 1.5 metru) a osoba v kontaktu nemá příznaky, nebude muset do karantény. Podmínkou je, že se nesmí jednat o improvizovanou roušku v podobě šátku, trika apod. Osoba v kontaktu bude následně sledovat svůj zdravotní stav po dobu deseti dnů od kontaktu a v případě potíží zavolá svému praktikovi. Jedná se o doporučení nikoliv nařízení. Nařídit momentálně nelze. Cílem je snížit riziko přenosu ve škole a ochránit všechny před karanténou v případě výskytu onemocnění. Nebudeme nikoho trestat za nenošení roušky, ale v současnosti platí jasné pravidlo, že v případě výskytu pozitivního žáka ve třídě jde do karantény celá třída, což bude velmi citelné především na prvním stupni. Ještě zásadnější dopad bude mít výskyt onemocnění u pedagoga, který se střídá ve větším množství tříd. Stále hledáme cesty, jak zajistit, aby naše škola mohla zůstat co nejdéle otevřená a k dispozici pro prezenční výuku a i když je nošení roušky či štítu na obličeji při výuce komplikací (pro žáky i učitele), je to jedno z řešení, jak toho dosáhnout.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Ředitelka školy

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a Davidem Skálou