Ohlédnutí za lyžařským výcvikem

17.02.2023 06:59

Ve druhém únorovém týdnu se 33 žáků 7. a 8. ročníku v doprovodu tří učitelů, vychovatele a paní zdravotnice zúčastnilo lyžařského kurzu na chatě Skalka nedaleko Mostů u Jablunkova.

Loni situace ohledně koronaviru nedovolila některým žákům i vyučujícím odcestovat na lyžařský výcvik, nicméně tento rok už jsme naštěstí tyto starosti neměli a všichni přihlášení zdraví žáci mohli v pondělí 6. 2. odjet na hory za lyžováním a novými zážitky. Ještě týden před odjezdem jsme nevěděli, zda bude v areálu, kam pojedeme, sníh, ale nakonec se počasí umoudřilo, nasněžilo a dovolilo provozovatelům také zasněžovat. Po příjezdu do obce Lomná a po přeložení všech zavazadel do připraveného vozu museli všichni účastníci absolvovat výstup k dolní stanici lanovky, protože nebylo možné vyjet ani o půl kilometru výše. Odkud nás lanovka vyvezla nahoru a my si tak mohli ušetřit další asi 3 km dlouhou cestu. Výstup to byl opravdu příjemně únavný, ale odměnou za to byl chutný domácí oběd. 

 

V průběhu týdne se děti za pomoci instruktorů Mgr. Jiřího Majerka, Mgr. Romana Pluty, DiS. a Mgr. Petry Kynclové učily základům lyžování a ti, kdo základní lyžařské dovednosti již měli, si je mohli dále prohloubit a upevnit. Podmínky pro výcvik byly ideální, až na velký mráz. Většinu dní svítilo sluníčko a bylo jasno. Skupina pokročilých využívala pro svůj výcvik sjezdovku v celé délce a sedačková lanovka pro ně byla velkou výhodou. Skupina mírně pokročilých ze začátku výcviku zdokonalovala své dovednosti na mírném svahu, poté se přesunula na „školní“ svah a v jednom odpoledni sjela bezpečně i složitější sjezdovku. Skupina začátečníků se učila především na mírném svahu brzdit, zatáčet a využívat lyžařský vlek zvaný poma. To se nakonec skoro všem zdárně povedlo. V noci nás bedlivě hlídal pan vychovatel Mgr. Otakar Prášek a o naše bolístky se svědomitě starala milá paní zdravotnice Lucie Rakusová. 

Lyžařský kurz byl každý večer obohacen o společenské hry mezi týmy, které byly v závěru týdne odměněny sladkými cenami. Poslední večer se všichni nemohli dočkat závěrečné diskotéky.  

My učitelé bychom chtěli poděkovat sdružení rodičů, které nám přispělo nemalou částkou především na dopravu a sladké odměny pro žáky, ale také provozovatelům chaty Skalka, kde se o nás po všech stránkách dobře starali.

------------------------------------------------------------------

Poděkování  rodičů za LVK

V týdnu od 6.2. do 10.2.2023 vyjely děti naší základní školy se svými učiteli Mgr. Petrou Kynclovou, Mgr. Jiřím Majerkem, Mgr. Romanem Plutou, paní Lucií Rakusovou a Mgr. Otakarem Práškem na týdenní lyžařský kurz na chatu „Skalka.“

Ze zaslaných fotek, videí a vyprávění soudím, že si to všichni moc užili. Chtěla bych tímto poděkovat zúčastněným učitelům za jejich práci , sportovní vyžití a za starost o naše děti.

Věra Pečonková

-------------------------------------------------------------------------

         Mgr. J. Majerek 

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o. 

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2023 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin