Podzimní koncert na ZUŠ

01.11.2022 22:54

Letošní školní rok se už naplno rozjel nejen na Základní škole v Petřvaldě. V podvečer 18. října zahájila svou bohatou koncertní činnost také ZUŠ. Prostor dostali žáci všech tří složek ZUŠ – hudebního, tanečního a výtvarného oboru. Čekání na začátek koncertu si děti, rodiče a prarodiče příjemně zkrátili prohlídkou nových výtvarných prací žáků výtvarného oboru pod vedením Mgr. Kateřiny Benešové, rozmístěných v galerii na chodbě ZUŠ. Samotný koncert tradičně zahájily děti z Přípravné hudební výchovy, které si pod vedením Mgr. Alice Bubancové připravily pásmo říkanek a písniček a samy ho doprovodily orffovými nástroji. Úvodní koncert na ZUŠ pak patřil žákům klavírního, dechového a pěveckého zaměření napříč všemi ročníky. Zazněly skladby klasické i moderní. Prostor dostali začátečníci i zkušení hráči. Děti z hudební přípravky, které si celý koncert spolu s rodiči vyslechly, si tak mohly udělat představu, co vše se lze na ZUŠ v Petřvaldě naučit, a možná se také inspirovaly ve volbě hudebního nástroje. Jako třešnička na dortu pak zapůsobilo vystoupení mladších a starších žáků tanečního oboru, kteří za nadšených ovací publika koncert zakončili. Závěrem nechybělo tradiční focení účinkujících a předání sladké odměny. Vedoucí učitelka ZUŠ, paní Šárka Podobová, poděkovala dětem, rodičům a pedagogům a popřála mnoho úspěchů v tomto školním roce.

                                               Mgr. Alice Bubancová

                                     ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Společná fotka účastníků koncertu

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2024 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin