První absolventský koncert v ZUŠ Petřvald

06.06.2024 07:42

14. května 2024 se v koncertním sále ZUŠ Petřvald uskutečnil první ze dvou letošních absolventských koncertů. Představili se na něm absolventi I. cyklu ve hře na zobcovou flétnu a na kytaru. Flétnové sonáty a známé populární melodie přednesly žačky Mgr. Alice Bubancové – Viola Vánovská a Natálie Šolcová. Kytara zazněla v dílech klasických i současných autorů v podání Petra Konečného ze třídy Mgr. Ivy Křenkové a Štěpána Böhma ze třídy Jozefa Mešše, DiS. Art.

Poděkování patří nejen jim, ale i hostům, kteří se na pestrém programu koncertu podíleli. Absolventky si do flétnového tria přizvaly svého spolužáka Františka Horkela. V sólové hře je na klavír doprovodily p. uč. Šárka Podobová a MgA. Eliška Jonštová. Koncert mile obohatili také žáci tanečního oboru pod vedením Vladimíry Slavík Podhorné, DiS.

Iva Křenková

Účastníci prvního absolventského koncertu