Výsledky celoškolní soutěže školního parlamentu

22.06.2021 11:15

Výsledky celoškolní soutěže školního parlamentu

Školní parlament v letošním roce fungoval hlavně online, ale žáci nechtěli zahálet ani během distanční výuky, a proto pro své spolužáky připravovali různé výzvy. Ty pokračovaly až do konce školního roku a v červnu proběhlo velké vyhodnocení.

Po výzvě „Vyfoť nejvtipněji zvíře, mazlíčka“ a „Ukliďme své okolí“ parlament ještě připravil výzvu „Ujdi 5 kilometrů či 5000 kroků se svou třídou“ a „Cestovatelskou výzvu“.

Fotografie ze všech výzev můžete vidět na webových stránkách školy www.zsazuspetrvald.cz.

Celkově dopadla soutěž tříd takto:

1. místo - III. A

2. místo - VI. B

3. místo - IV. B

V červnu byly předány sladké odměny všem třídám, které se zapojily do výzev školního parlamentu (nakonec jich bylo 20 z 28). Vítězná třída dostala hru Dobble a další sladké odměny, za které děkujeme nejen Sdružení rodičů, ale i tatínkovi Aničky z II. C.

Fotografie z předávání cen můžete vidět zde.

V příštím školním roce žáci navrhují začít vydávat školní noviny, zapojit se opět do pomoci zvířátkům, udělat ke Dni učitelů den učení naruby a ve školní jídelně mít týden celosvětové kuchyně.

Děkuji všem zástupcům ve školním parlamentu za jejich čas, který věnovali našim online schůzkám a také aktivitám, které vymysleli, a věřím, že takto nastartované úsilí bude pokračovat i v příštím školním roce.

PhDr. Ing. Jana Lehnerová (školní psycholožka)

Školní 246 735 41, Petřvald
Evropská UNIE & MŠMT