Výstava prací absolventů a žáků výtvarného oboru na ZUŠ v „Galerii na chodbě“
Jako každý rok se uskutečnila výstava prací absolventů a žáků výtvarného oboru v prostorách základní umělecké školy v „Galerii na chodbě“. Vernisáž, jež se konala 14. května 2026, zpříjemnilo milé vystoupení žáků hudebního oboru. Následně bylo představeno pět absolventů výtvarného oboru a jejich práce, na kterých pracovali celý školní rok a jejichž témata si sami vybrali. Návštěvníci si mohli prohlédnout také díla ostatních žáků, která byla tentokrát věnována tématu „Les“. Na závěr výstavy se vyhlašovaly výsledky školního kola výtvarné soutěže „Můj ostrov“. Žáci byli až do posledních chvil napnuti, neboť jména vítězů se dozvěděli až na místě. Výherci soutěže obdrželi diplom a dárky, na jejichž zakoupení poskytlo prostředky sdružení rodičů. K příjemnému zážitku z akce přispělo i pohoštění, které zajistili učitelé a rodiče žáků. Děkujeme všem přítomným za krásnou atmosféru a budeme se těšit na příští společné setkání.
Mgr. Kateřina Benešová
