Výstava výtvarných prací v ZUŠ

28.06.2021 07:07

Výstava výtvarných prací v ZUŠ

I letošní školní rok pro nás znamenal velkou výzvu, neboť pokračovala mimořádná opatření spojená s epidemií. Učili jsme se převážně online a je třeba říct, že osobní kontakt velmi chyběl.  Přesto se žáci mohou pochlubit svými pracemi, které vytvořili v této náročné době. V letošním roce jsme pokračovali v tématu „Já, člověk“.  Žáci tvořili na toto téma nejrůznější práce od znamení zvěrokruhu, přes vyrábění svého pokojíčku v prostorovém pojetí, navrhování šperků až po pokusy o vymodelování postavy z drátu a podobně. Žáci si i zasoutěžili, tentokrát na téma „Vejce v hlavní roli“, kde motiv vejce použili v mnoha podobách. Nechybělo ani předání diplomů a cen. Ráda bych zmínila i naše dva absolventy Hanu Müllerovou, která malovala obrazy a modelovala z keramiky, a Ríšu Sulka, který vytvářel sochy z ytongu a keramické kachle. Všechny práce si můžete prohlédnout na stránkách naší školy.

Mgr. Kateřina Benešová, ZŠ a ZUŠ Petřvald, Školní 246, p. o.