Výstava výtvarných prací v ZUŠ

21.10.2020 12:27

V minulém školním roce na ZUŠ stejně jako na ostatních školách neproběhl závěr školního roku jako obyčejně, protože byl vyhlášen nouzový stav a výuka na školách byla přerušena a většina akcí zrušena. Nekonala se ani oblíbená vernisáž, která se na ZUŠ pořádá každý rok a setkává se s velkým úspěchem.

Přišli jste tak o možnost zhlédnout práce žáků na téma „Afrika“. Kreslili jsme zvířata žijící v Africe a Afričany či navrhovali různé dekory látek. Jako každý rok jsme si zasoutěžili. Tentokrát na téma „Masky“. A proč masky? Jednoduše proto, že v rámci dalšího tématu „Já, člověk“ žáci kreslili obličej s maskou. Nebyl to jednoduchý úkol, ale všichni ho nakonec zvládli.

Téma „Já, člověk“ jsme bohužel jen začali, protože všem jejich snažení přerušila covidová  pandemie a následné uzavření základních uměleckých škol.

Na závěr bych zmínila naše absolventy. Ti pilně pracovali a na stránkách ZUŠ si můžete prohlédnout, co vytvořili, spolu s výtvory ostatních žáků.

Mgr. Kateřina Benešová - vedoucí výtvarného oboru

Ukázky prací žáků naleznete v galerii .

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a Davidem Skálou