Workshopy na SPŠ elektrotechnické v Havířově

28.02.2023 09:04

V rámci projektu Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II proběhly v tomto školním roce dva workshopy pro žáky devátých tříd. | Do Havířova jsme vyjeli v lednu i v únoru 2023. Žáci po absolvování dovednostního workshopu napsali:

Sára Gavronová, IX. B

Dne 5. 1. 2023 jsem měla možnost zúčastnit se dvouhodinového workshopu zaměřeného na ovládání pneumatických systémů Festo. Na začátku jsem o těchto systémech toho moc nevěděla. V průběhu workshopu jsem zjistila například, jak funguje pásová linka ve výrobě, jaký je rozdíl mezi hydraulikou a pneumatikou, jak funguje pneumatický válec. Zamýšleli jsme se nad tím, že všude kolem nás fungují čipy a chytré technologie, které nám mohou například zachránit život. Po úvodním přestavení systémů jsme si mohli prakticky vyzkoušet, jak pneumatické systémy fungují. Postavili jsme si svůj vlastní systém v odborné učebně vybavené potřebným technickým zařízením. Průběžně jsme se mohli zeptat na to, co nás zajímalo. Workshop byl pro mne velmi přínosný a doufám, že budu mít možnost se tam znovu podívat.

Jakub Špičák, IX. B

 Téma pneumatické systémy mne velmi zajímalo. Pan učitel nám vše pěkně vysvětlil a dokázal odpovědět na každou otázku. Ke konci přednášky jsme si mohli vyzkoušet všechny přístroje, pomůcky a další technické vymoženosti. Nejvíce mne zaujala květina, která se dala ovládat přes wi-fi.

Jan Šustek, IX. C

Ve čtvrtek 9. 2. jsme se zúčastnili druhého workshopu v tomto školním roce na SPŠE Havířov. Vyzkoušeli jsme si prakticky pájení při osazování plošného spoje elektrotechnickými součástkami. Paní vedoucí dílny nás poučila o bezpečnosti, všech nástrojích a základech pájení. Místní studenti nás zdařile provázeli praktickou činností, výsledky své práce jsme si mohli vyzkoušet a odnést domů. Díky novým dovednostem a vědomostem jsme získali reálnou představu o studiu na střední průmyslové škole s technickým zaměřením.

 Realizací workshopu je tak již druhým rokem naplňována dohoda o vzájemné spolupráci SPŠE Havířov a ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246 při sdílení učeben, laboratoří v rámci výuky a o spolupráci při realizaci dovednostních workshopů s cílem podpořit polytechnické vzdělávání. Velmi děkujeme všem realizátorům workshopů, spolupráce si velmi vážíme a těšíme se na další akce.

Mgr. Marie Hlavatá, koordinátor projektu na ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

 

ZŠ a ZUŠ Petřvald Školní 246, p. o.

Školní 246 735 41, Petřvald
IČO: 73184985
Evropská UNIE & MŠMT
Ministerstvo životního prostředí & státní fond životního prostředí ČR
všechna práva vyhrazena © 2020 - 2023 ZŠ a ZUŠ Petřvald - Vzdělání pro každého
vytvořeno ve spolupráci Zicherka.cz a SkAdmin